Minulé ročníky

Dítě Česka 2023

Slavnostní vyhlášení letošního ročníku proběhlo ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy při příležitosti Světového dne dětí 19. listopadu. „Obdivuji a oceňuji mladé lidi, kteří ve studiu a svých zájmech vynikají a silnou vůlí a odhodláním se podílí na zlepšování našeho prostředí a společnosti. Za čas budou tito talentovaní a empatičtí lidé vést naši zemi a tvořit její budoucnost. Závazkem vysokých škol je, aby výjimečnost a skvělou motivaci těchto studentek a studentů podpořily a na jejich cestu je dobře připravily. Beru to i jako můj osobní závazek,“ podtrhla rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková.

Dítě Česka 2023

Dítě Česka 2022

Slavnostní vyhlášení letošního ročníku proběhlo ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy na Světový den dětí 20. listopadu. „V anketě Dítě Česka by nemělo jít o jednorázové velké činy, ale spíše o dlouhodobou aktivitu dětí a konkrétní výsledky. Chtěli jsme, aby se o šikovných dětech vědělo, aby byly za svoje aktivity veřejně oceněny, abychom tím inspirovali i ostatní. Dítě Česka chce říct, že má smysl na sobě pracovat a něco dělat pro druhé,“ shrnula při této příležitosti Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF ČR.

Dítě Česka 2022

Dítě Česka 2021

Slavnostní vyhlášení výsledků 1. ročníku ankety Dítě Česka proběhlo 20. 11. 2021 ve Vlasteneckém sále Univerzity Karlovy. Z finalistů byli zvoleni dva vítězové – těmi se stali Daniela Eva Rybková z Prahy a Jan Žák ze Starého Sedla u Sokolova.

Dítě Česka 2021