Výherci

Dítě Česka
Ester Anna Soukupová
Netunice
Matěj Strnad
Sekerské Chalupy
Kristýna Kedrová
Český Krumlov
Matěj Pavliš
Havlíčkův Brod
----- --------
-----
----- --------
-----

Kristýna Kedrová

Kristýna Kedrová vytvořila výukovou hru na vyjmenovaná slova v Minecraft Education, kde děti projdou příběhem na záchranu pravěkého chlapce. Nyní již pracuje na dalších výukových videích do vlastivědy, ve kterých chce děti zábavně provést Evropou. Účastní se také programu Space4Talents, kde se podílí na projektu spojeném s ekologií a udržitelností. Jejím plánem do budoucna je vytvořit výukový svět Minecraft Education o životě Karla IV. a jeho vlivu na české země.

Matěj Pavliš

Matěj Pavliš se závodně věnuje šachům, píská fotbalové zápasy a doučuje své vrstevníky matematiku i češtinu skrze projekt Studenti studentům, který založil se svými spolužáky. Veškeré výdělky z projektu navíc věnuje neziskovým organizacím. Matěj se angažuje také v rozvoji zájmových aktivit v rámci města Havlíčkův Brod. Podílí se na projektu „Šachy do škol“ a pomáhá vést a zakládat různé kroužky. Ve svém věku se stihl Matěj stát Osobností města Havlíčkův Brod a Talentem kraje Vysočina.

Ester Anna Soukupová

Myslím si, že dělat svět krásnějším a lepším místem nemusí jen vysoce postavení lidé a politici, ale může to dělat každý z nás kdykoliv a kdekoliv. Pomáhat ostatním a vidět je, jak jsou šťastní, to mě naplňuje

Matěj Strnad

Jednou z největších akcí byl letos začátek války na Ukrajině, kam jsme jeli pro handicapované a nemocné civilisty. Potom jsme jim pomáhali s ubytováním a hospitalizací po celé Evropské unii.

Daniela Eva Rybková

Šestnáctiletá Daniela již odmala tíhne k medicíně a chce se věnovat neurochirurgii. Ráda by se stala lékařkou a přišla na to, jak vyléčit neurologické diagnózy, které jsou dnes neléčitelné. Absolvovala několik programů na zahraničních univerzitách a ve volném čase poskytuje canisterapii se svým psem. Je také závodní plavkyní.

Jan Žák

Janovi je 14 let a je vášnivým biologem. V období pandemie koronaviru přišel s nápadem, jak pomoci zavřeným zoologickým zahradám, kterým chyběly prostředky na provoz. Sám vytvořil 2 únikové hry na počítači, v rámci kterých se pro zoo vybralo 125 000 Kč.